NFL

49ers, singurii adversari pentru Green Bay?

November 15, 2011

Justin Smith a oprit o pasa a lui Eli Manning in ultimele momente ale meciului, iar San Francisco 49ers au invins New York Giants cu 27-20 intr-o partida intre lideri de divizie din NFC.

Manning a condus ultimul drive pana in red zone cu doua pase de 4th down, si cu aproape doua minute ineinte de final a avut in mana egalul si prelungirile. Spre deosebire de disputa din New England insa, Manning n-a reusit sa mai gaseasca un coechipier din cauza interventiei lui Smith, iar victoria a revenit lui San Francisco, singura echipa capabila s-o urmareasca pe Green Bay, chiar daca doar statistic.

49ers au castigat ultimele sapte dispute si nu l-au putut folosi pe Frank Gore, cel care a ratat sansa de a continua seria incredibila de meciuri cu cel putin 100 de yarzi alergati, din cauza unei accidentari la genunchi.

Alex Smith a pasat 19 din 30, 242 yarzi si un TD, iar David Akers a reusit cateva FGs de senzatie, dovedind inca o data ca a fost lasat prea usor sa plece de Eagles.