NFL

Stafford a aruncat patru interceptii si Bears i-au spulberat pe Lions

November 17, 2011

Charles Tillman si Major Wright au returnat interceptii pentru TD in sfertul trei si defensiva lui Chicago a interceptat patru pase trimise de Matthew Stafford, iar Bears s-au impus usor, scor 37-13, in fata lui Detroit. Cele patru interceptii aruncate de Stafford in acest meci sunt tot atatea cate aruncase in primele opt meciuri ale sezonului, infrangerea leilor insemnand ca acum sunt la egalitate cu adversarii lor pe locul 1 in NFC Nord. Coordonatorul lui Detroit a fost implicat si intr-un incident soldat cu eliminarea lui DJ Moore, in startul sfertului 4.

Pana la acest moment, Bears au reusit patru succese consecutive datorita jocului defensiv de invidiat, in meciul cu Lions, Devin Hester reusind un nou TD dintr-o returnare de punt. A fost a 12-a returnare de acest fel, si specialistii se intreaba daca nu cumva jucatorul este suficient de bun pentru a fi introdus deja in Hall of Fame.