Redskins, succes pe linia de sosire

September 20, 2011

Washington Redskins – Arizona Cadinals 22-21

Graham Gano a transformat un field goal cu 1’45’’ ramas de jucat, iar Redskins au intors rezultatul in meciul cu Arizona si au ajuns la 2-0 record in liga.

Washington a revenit spectaculos dupa ce intrase in sfertul 4 cu un deficit de opt puncte, succesul fiind al optelea consecutiv in dicputele cu Arizona. Santana Moss a receptionat o pasa de 18 yarzi la un fourth down cu 5 minute inainte de final, iar Redskins au ajuns la doua puncte de adversari dar au ratat conversia de doua puncte.

Dupa ce si-au fortat adversarii sa greseasca in ofensiva in doar doua minute, jucatorii din Washington au inceput un nou atac din propriul teren, de la linia de 36 de yarzi. Au atacat puternic pana la 16 yarzi de butul advers, iar Gano nu a gresit.

Cardinals au mai avut o sansa sa intoarca meciul, dar Chansi Stuckey a scapat balonul la linia de 32 de yarzi in propriul teren.