DAILY RECAP  »  MLS

Start în sezonul 2017! MUFC, șoc dur la debut

March 4, 2017

MLS

Portland Timbers au deschis sezonul 2017 cu un succes clar pe terenul debutantei Minnesota United FC, campioana de acum doi ani impunându-se cu 5-1, la capătul unei partide  care n-a fost totuși atât de dezechilibrate.

Lawrence Olum a deschis balul după 14 minute, după o lovitură liberă, imediat după pauză Diego Valeri (47) reușind să dubleze avantajul după o centrare perfectă a lui Sebastian Blanco. Gazdele au răspuns prin Christian Ramirez (79), care intră astfel în istoria noului club de MLS, numai că forcingul declanșat de reușită a fost repede potolit de Timbers, Valeri 982) și Fanendo Adi (91 și 93) stabilind scorul final la 1-5.

Astăzi au loc alte trei partide: Fire – Crew, FC Dallas – Galaxy și Toronto FC – Real.