MLS

Și Atlanta a debutat cu stângul

March 8, 2017

aufc

După startul catastrofal al celor Minnesota United (1-5 la Portland) și a doua debutantă din acest sezon de MLS a avut parte de un eșec la primul meci. Deși susținuți de 55.297 de spectatori, jucătorii din Georgia au cedat cu 1-2 în fața lui New York Red Bulls, iar pentru ca frustrarea să fie și mai mare, golul decisiv a fost unul în proprie poartă, marcat de către Walkes, în minutul 82. Asad (25) a înscris primul gol al celor de la Atlanta United în MLS și a adus un avantaj iluzoriu, după pauză oaspeții preluând frâiele partidei și dominând-o, cele două reușite venind oarecum normal după cum a arătat disputa. Royer a egalat în minutul 72, la șase minute de la ghinionista reușită a lui Walkes, Carmona fiind eliminat, pentru a strica de tot petrecerea în Atlanta.

Ultimele rezultate:

Whitecaps – Union 0-0, Atlanta United – Red Bulls 1-2, Orlando City – New York City 1-0.