DAILY RECAP  »  NHL

Morning roundup: The Senators Way

January 6, 2018

Matt Duchene

Colaps colosal pentru San Jose Sharks în sesiunea de jocuri de vineri noaptea din NHL. Favoriți clari ai disputei din Ottawa cu Senators, californienii au făcut totul perfect în primele două reprize ale partidei, iar la finalul acestora conduceau cu 5-2, după dubla lui Hertl și golurile semnate de Burns, Karlsson și Tierney, gazdele replicând doar prin Dzingel și Stone.

Ceea ce s-a întâmplat după ultima pauză a timpului regulamentar a fost însă de poveste Brassard, Duchene și Hofman reușind să readucă egalitatea până la jumătatea reprizei, iar în prelungiri același Matt Duchene a înscris la doar șapte secunde de la primul fluier pentru a aduce gazdelor un succes de moral, clasamentul fiind dureros pentru canadieni.

REZULTATE:

Islanders – Penguins 0-4, Senators – Sharks 5-4, Red Wings – Panthers 4-2, Jets – Sabres 4-3, Blackhawks – Golden Knights 4-5.