NHL

Morning roundup: Penguins, peste Bruins

January 8, 2018

malkin

Meci nebun în Pittsburgh, unde campionii de la Penguins și rivalii de la Boston Bruins au oferit un spectacol total în sesiunea de jocuri de duminică noaptea din NHL.

Gazdele au condus cu 3-1, după prima repriză, dar au încasat patru goluri consecutive în a doua, după pauza secundă intrându-se la cabine cu 4-5 pe tabelă.  Riley Sheahan a împins partida în prelungiri cu o reușită venită în repriza a treia, iar Evgeni Malkin a închis partida la 6-5 cupă 2:51 de la startul prelungirilor, Pinguinii obținând astfel maximum de puncte.

REZULTATE:

Islanders – Devils 5-4, Flyers – Sabres 4-1, Blackhawks – Oilers 4-1, Jets – Sharks 4-1, Capitals – Blues 4-3, Blue Jackets – Panthers 3-2, Canadiens – Canucks 5-2, Red Wings – Lightning 2-5, Penguins – Bruins 6-5, Golden Knights – Rangers 2-1.