DAILY RECAP  »  NHL

Morning Roundup. Panarin, decisiv pentru Blue Jackets

January 9, 2018

pararin

Un singur meci programat în sesiunea de jocuri de luni noaptea din NHL, și la fel ca în săptămâna precedentă, două echipe mulțumite.

Columbus Blue Jackets s-a impus cu 3-2 pe terenul celor de la Toronto Maple Leafs, într-un veritabil derby, reușita lui Artemi Panarin fiind decisivă. Partida a avut de toate, gazdele conducând cu 2-0 după repriza a doua, pentru a face apoi implozie în ultima parte, oaspeții egalând cu mai puțin de trei minute înainte de final.

Punctele obținute de cele două protagoniste sunt binevenite, Columbus egalându-i în clasament pe canadieni, și ambele distanțându-se la șapte lungimi de primul loc de sub linia care delimitează echipele calificate în play-off de nefericite.