DAILY RECAP  »  NBA

Warriors nu sunt Cavaliers!?

January 14, 2018

curry stephen

Campioana NBA, Golden State Warriors, a scăpat ca prin urechile acului de un eșec istoric în Toronto, într-o partidă care avut loc duminică noaptea.

După o primă repriză fantastică, în care au marcat 81 de puncte, Warriors au fost de nerecunoscut în a doua parte, permițându-le lui DeMar DeRozan și compania să revină la o diferență un punct, de la un deficit maximal de -27, înregistrat la pauză.

Kevin Durant a marcat 25 de puncte pentru Warriors, Draymond Green 14 și Stephen Curry 24, gazdele replicând prin DeRozan, autor a 42 de puncte și printr-o disciplină totală în partea secundă, doar o eroare petrecută cu două secunde înainte de final privându-i pe canadieni de un succes incredibil.

REZULTATE:

Mavericks – Lakers 101-107, Clippers – Kings 126-105, Hornets – Thunder 91-101, Wizards – Nets 119-113, Raptors – Warriors 125-127, Bulls – Pistons 107-105, Spurs – Nuggets 112-80.