NHL

Kings castiga cu Rangers doar in prelungiri

October 8, 2011

Los Angeles Kings – New York Rangers 4-3
Cand oferi trei PP la rand adversarului, dintre care doua in prelungiri, inevitabilul se va produce. Jack Johnson a marcat pentru 4-3 cu 53 de secunde inainte de srena, iar Kings s-au impus cu 3-2 pe Ericsson Globe Arena, din Stockholm. Dupa meci, Kings au zburat direct la Berlin pentru meciul cu Sabres, iar Rangers au ramas in Suedia pentru disputa cu Anaheim.

Anze Kopitar a deschis scorul dupa 11 minute, dar Ryan Callahan a finalizat o actiune la care au mai participat Anisimov si Fedotenko, echilibrand tabela dupa doar 5 minute. Marian Gaborik i-a adus pe Rangers in avantaj in minutul 11 al reprizei secunde, Kings egalind prin Mike Richards in minutul… 16 al aceleiasi perioade.

Din pacate pentru Rangers, fundasul Ryan McDonagh a primit o eliminare cu doar 2’09’’ ramase din joc dupa ce i-a pus piedica lui Willie Mitchell, iar Kings au profitat de a doua superioritate primita cadou in prelungiri.