NHL

Jets, infrangere severa la debut

October 10, 2011

Winnipeg Jets – Montreal Canadiens 1-5

Michael Cammalleri a rezistat pe teren doar o repriza, dar a avut timp suficient sa influenteze decisiv deznodamantul primei dispute gazduite de Winnipeg din 1996 incoace. Cammalleri a deschis scorul printr-o actiune personala, iar golul sau le-a oferit coechipierilor posibilitatea de a „gandi” mai bine meciul.

Portarul lui Montreal, Carey Perry a aparat 30 de suturi, fiind invins doar de Nik Antropov, la 0-2, si a primit a doua stea a meciului, iar Tomas Plekanec a marcat golul doi si a pasat la alte doua fiind declarat omul meciului.

Yannick Weber, Travis Moen si Max Pacioretty, au gasit toti drumul spre gol in repriza a treia, si au dus scorul la un 5-1 mult prea drastic dupa cum s-a desfasurat meciul..