NBA

Melo marcheaza 40 de puncte si Knicks inving greu in Orlando

January 6, 2013

melo

New York Knicks au fost un subiect frumos în 2012. Lipsiți de vedeta Amare Stoudemire încă de la startul sezonului, new-yorkezii au trăit din reușitele și forma excepțională a lui Carmelo Anthony. și sâmbătă noaptea tot Melo a fost omul decisiv într-un meci în care Knicks au plecat greu și au reușit să preia prima dată conducerea în ultimele 5 minute. Anthony a adunat 40 de puncte, JR Smith secondandu-l cu 18 din postura de rezervă. Adevaratul lider al oaspetilor a inscris 16 puncte in ultiml sfert, cu unul mai putin decat intreaga echipa a gazdelor si Knicks au ajuns la 23-10, un record cel putin improbabil la startul sezonului.

De la gazde, impresie buna au facut Arron Afflalo si Jameer Nelson, ambii cu 29 de puncte, Nikola Vucevic adunand 18 recuperari, insuficient insa pentru a salva rezultatul.

Rezumat Magic – Knicks 106-114