NHL

Kings, Hawks, înfrăngeri surpriză

May 19, 2013

Logan Couture

San Jose Sharks au reuşit un gol de aur în partida 3 cu LA Kings şi continuă să menţină presiune pe campioni după ce au redus deficitul general la 1-2. Logan Couture a capitalizat o superioritate numerică la 1.29 de la startul prelungirilor şi garantează încă două meciuri în San Jose, Dan Boyle (SJ) şi Tyler Toffoli (LA) fiind ceilalţi doi marcatori.

În Chicago, Detroit Red Wings continuă să facă istorie după un 4-1 neverosimil. Oaspetii, care i-au eliminat in mod surprinzător pe Anaheim Ducks în turul precedent, au revenit de la 0-1 (Patrick Kane) după prima repriză şi i-au demolat pe cei de la Hawks prin reuşitele lui Damien Brunner, Brendan Smith, Johan Frazen, Valtteri Filppula. Următoarele două meciuri au loc în Detroit.