NHL

NHL: Rezultatele sesiunii din 4 noiembrie

November 6, 2011

Buffalo – Calgary 2-1

Victorie „scurta” pentru Sabres prin golurile marcate de Stafford si Gerbe. Alex Taguay a marcat pentru Flames, dar asaltul din final a ramas fara rezultat.

Ottawa – Montreal 1-2

Esec surprinzator pentru Senators, golul lui Zach Smith, din startul reprizei a treia dovedindu-se inutil. Oaspetii au marcat prin Cole si Kostitsyn si au obtinut al cincelea succes din acest sezon.

Tampa Bay – Chicago 5-4

meci nerecomandat cardiacilor la Tampa. Lightning au recuperat un deficit de 3 goluri, au intrat in prelungiri si au castigat contra lui Blackhawks, in repriza secunda marcandu-se 8 goluri. Sharp (2), Hossa si Carcillo, au facut 4-1 pentru Chicago, dar Tampa Bay a revenit prin tripla lui Stamkos si golurile lui Connoly si Lecavallier.

St Louis – Vancouver 3-2

O dubla a lui TJ Oshie a fost suficienta pentru succesul lui Blues in meciul contra vicecampioanei. Borrows si Kessler au dar sperante canadienilor, dar Backes a inchis meciul in minutul 5 al reprizei a treia.

Dallas – Colorado 7-6

Partida crancena in Dallas. Stars au condus ostilitatile impotriva lui Avalanche, dar a avut nevoie de preungiri pentru a castiga. Oaspetii au condus cu 2-0 (McClement, Duchene), dar au incasat 4 goluri la rand (Eriksson, Souray, Fiddler, Goligoski), trei dintre ele in PP. Avalance s-a intors la conducere dupa trei reusite consecutive marcate de Duchene, Stastny si Winnik. Nystrom a egalat din nou, Duchene a reusit tripla, iar Robidas a trimis meciul in prelungiri. Cu un minut inainte de final, Eriksson a finalizat o actiune la care au participat Robidas si Benn, iar Stars au supravietuit miraculos.