NHL

NHL: Boston, succes fara emotii

November 8, 2011

Campioana NHL pare sa-si fi revenit. După 7-0 in Toronto, Seguin si compania s-au impus usor in fata lui Islanders, scor 6-2.

Nathan Horton a marcat de doua ori si a pasat o data, iar ustiul minune, Tyler Seguin s-a „furisat” din nou pe tabela marcand golul de 3-1, si Boston a legat trei succese la rand.

Benoit Puilot a deschis scorul pentru gazde din pasa lui Caron, la un minut de la start, dar Islanders au raspuns rapid prin Matt Moulson. Golurile lui Horton si Seguin au dus scorul la 3-1 (14’07’’), insa ultimul cuvant in prima repriza l-au avut oaspetii prin Michael Grabner.

Repriza secunda a fost lipsita de evenimente, iar startul fulminant avut de gazde in ultima perioada (goluri marcate de Milan Lucic si Horton), a eliminate orice dubiu legat de invingator. David Krejci a inscris ultimul gol al meciului cu trei minute inainte de final si Boston incepe sa arate ca echipa fenomen din sezonul trecut.